שמי אורי גידאור ואני מתמחה בכתיבת תוכן בוטיק, מקורי ובעל ערך עבור חברות ועסקים מעולמות המדיקל, הבריאות והמשפט – עולמות המשיקים לתחומי ההכשרה והניסיון המקצועי שלי בעריכת-דין, במדעי הרפואה והבריאות, בנטורופתיה ובהרבליזם קליני.

ואיך קורה שעורכת דין מתגלגלת לעולמות המדע והבריאות ומשם לכתיבת תוכן? אז ככה: 
 
אורי גידאור כתבת בריאות ורפואה

הסיפור שלי מתחיל אי-שם בשנת 91 עת סיימתי את לימודי המשפטים באוניברסיטה בריטית. למה בריטית? כי במקום טיול אחרי צבא כמו כולם, בחרתי לשלב לימודים עם שהות ארוכת טווח בחו"ל, שכבונוס, תסייע לבסס את האנגלית המקצועית שלי. אז עדיין לא ידעתי איזה ערך מוסף חשוב יהיה להחלטה הזאת…

לאחר תקופת התמחות, הסמכה ועבודה כעו"ד במחלקה המשפטית של חברת ביטוח ישיר (הייתי עורכת הדין In house הראשונה בחברה הצעירה, ששכרה אותי כדי לקחת חלק בהקמת המחלקה), יצאתי בשנת 97 לשליחות בת 3 שנים בגיאורגיה. שם הצטרפתי למשרד עורכי דין אמריקאי בשם Georgian Consulting Group – Legal (כיום Dentons) – שהיה היחידי באותה תקופה שסיפק שירותים משפטיים ברמה "מערבית" גבוהה, בזמנים של אי-בהירות פוליטית, כלכלית ומשפטית. כך יצא שבזכות האנגלית המשפטית הבריטית הרהוטה, גויסתי למחלקת ההשקעות הזרות והמיזמים המשותפים וניהלתי תיקים מורכבים עבור חברות המהוות שחקניות ענק בשוק הבינ"ל, כגון:

EU agribusiness financing program, EBRD, IFC, IMF, US Eximbank, Conoco, Arco, British Petroleum, Schlumberger, Maersk, Nestle, Mitsubishi Corp., Northrop Grumman ועוד,

ואף עבדתי על פרויקטים משותפים מול משרדי עו"ד מובילים בעולם כגון:

Patterson, Belknap, Webb Tyler, LeBoeuf Lamb, Green, MacRae, Baker Botts, Baker McKenzie, Clifford Chance, Allen Overy, White Case, Freshfields Bruckhaus ועוד.

ובין חצ'פורי, לעבודה משפטית אינטנסיבית ולניהול פרויקטים  מורכבים, הייתי גם אשת דיפלומט במשרה מלאה – כפי שניתן לראות בתמונה בה אני לוחצת בלב הולם את ידו של נשיא גיאורגיה דאז אדוארד שוורנדזה, באירוע דיפלומטי רשמי.

לאחר שצברתי ניסיון רב כעו"ד בשווקים מתפתחים, המשכתי בשנת 2000 לשליחות בת 3 שנים בבייג'ינג, שם הצטרפתי למשרד עורכי הדין Gide Loyrette Nouel – פירמה צרפתית בינלאומית מובילה, בעלת 13 סניפים ברחבי העולם. גם שם עסקתי בתחום המסחרי-בינ"ל, השקעות זרות ומיזמים משותפים, ושוב עמדה לזכותי האנגלית הבריטית שהיוותה ערך מוסף עבור משרד בעל צוות של עורכי דין צרפתים וסינים. על לקוחותיי באותה עת נמנו חברות כגון BNP Paribas, Pernod Richard, Areva NP, Aeroport de Paris ועוד. בתמונה ניתן לראות את גורד השחקים הראשון שנבנה בסין, בו שכן בקומה ה-33, משרד עורכי הדין בו עבדתי.

אורי גידאור עורכת דין גיאורגיה
אורי גידאור עורכת דין סין
אורי גידאור מוסמכת מדעי הרפואה

סיום תקופת השליחויות בגיאורגיה ובסין היוותה נקודת מפנה בחיי. עם חזרתי לישראל, ורגע לפני שאמרתי "כן" להצעת עבודה יוקרתית בתחום המשפטי, החלטתי לשים את הקריירה ב-hold ולקחת פסק זמן כדי לחזור לספסל הלימודים – אך הפעם כדי ללמוד תחום שונה לגמרי, שמאז ומתמיד נמשכתי אליו – נטורופתיה ותזונה טבעית. 

אולם מה שניתן להגדיר כ'אהבה משיעור ראשון' קרה דווקא במפגש עם תחום רפואת הצמחים (הרבליזם קליני). מאותו רגע מכונן בו נשביתי בקסמם של צמחי המרפא במסגרת לימודי הנטורופתיה, הבנתי שבכך אני רוצה להתמקצע ולעסוק בעתיד.
היה לי חשוב  לבסס את הידע באופן המעמיק והמקצועי ביותר, בכפוף לסטנדרטים האקדמיים-מדעיים והקליניים הגבוהים ביותר. למטרה זו נסעתי שוב ללונדון, אך הפעם ללימודי תואר ראשון במדעי הרפואה והבריאות באוניברסיטת ווסטמינסטר.
זהו תואר BSc ייחודי, הדומה במבנהו לתכנית לימודי קדם-רפואה בשילוב מסלול התמחות קלינית בתחום של 'Medical Herbalism'. *התואר אושר בישראל על ידי הועדה להערכת תארים אקדמיים מחו"ל.

הלימודים לתואר הקנו לי יכולות של חקר, ניתוח, הבנה וכתיבה מדעיים, היכרות מעמיקה עם תחום המחקר והכשרה לעבודה אינטגרטיבית מול אנשי מקצוע מתחום הרפואה הקונבנציונלית. במשך 3.5 שנים של לימודים אקדמיים, שכללו קורסים מורחבים באנטומיה-פיזיולוגיה, פתופיזיולוגיה כללית, מערכתית וכישורי אבחנה מבדלת, ביוכימיה, פרמקולוגיה, מדעי הרפואה והתזונה, שיטות מחקר וכמובן Evidence-Based Herbal Medicine, עברתי במקביל מסלול של התמחות  קלינית מקיפה, הן בקליניקה האוניברסיטאית והן בבית החולים Whipps Cross, שנועדה לבסס כישורים דיאגנוסטיים-קונבנציונליים נאותים, כנדרש בבריטניה מקלינאים בתחום הבריאות.

הוכשרתי לבצע בדיקות פיזיקליות ולאבחן מטופלים, לבנות מרשמים טיפוליים של פורמולות צמחי מרפא בהתוויה אישית, לנתח מבחינה פרמקולוגית מהם הרכיבים הפעילים בכל צמח וצמח ומהו מנגנון הפעולה שלהם, ולהצליב מידע זה עם ידע פרמקולוגי בתרופות. בתום תקופה זו, בה צברתי ניסיון קליני רב, עברתי בהצטיינות את מבחני ההסמכה הקלינית שמפוקחים באופן ישיר על ידי רשויות הבריאות הבריטיות, ושבתי לישראל.

תוכן מקצועי לרופאים ועורכי דין

עם חזרתי ארצה הצטרפתי לחברת תוספי התזונה 'ברא צמחים'. בעבודתי בחברה חברו יחד הידע הרב בתחום הבריאות וההרבליזם הקליני, יכולות הכתיבה והניסוח היצירתי והאהבה לעולם האקדמי. בברא ניהלתי במשך 7 שנים את תחום התוכן והרגולציה של הפרסומים. תחת הכובע של כותבת תוכן מקצועי, עסקתי בכתיבת ספרות מקצועית ומדריכים טיפוליים, מאמרי סקירות מחקרים ותכנים המיועדים למוסדות בריאות ולעוסקים במקצועות הטיפול, ובמקביל, בכתיבת חומרים שיווקיים מגוונים לקהל הרחב, לרבות לרשתות החברתיות, לאתרי החברה, לניוזלטרים, לעלונים ועוד, תוך עבודה שוטפת מול חברות יח"צ מיתוג ופרסום. תחת הכובע של ניהול תחום הרגולציה על פרסומים, נדרשתי לכישורי כעורכת דין בכל הקשור להתאמת התכנים השיווקיים של החברה להגבלות הרגולטוריות הנוקשות החלות על פרסומים של תוספי תזונה בישראל, שמתבטאות, בין היתר, באיסור גורף לייחס סגולות ריפוי למוצרים. כך התמקצעתי במציאת פתרונות יצירתיים בכל הקשור לכתיבה שיווקית שעומדת בדרישות הרגולציה, החוק והפסיקה.

בינואר 2018 החלטתי לצאת לדרך עצמאית והקמתי את סאבטקסט, בו באים לידי ביטוי כלל היכולות, הכישורים והניסיון המקצועי שצברתי. כיום, מלבד כתיבת תוכן לעולמות הרפואה והמשפט, אני מתמחה גם בתחומים נלווים הכוללים מידענות רפואית, כתיבת סקירות מחקרים לשם תיקוף נכונות הפרסומים של עסקים וחברות שנמצאים בהליכי בירור מול הרגולטור או לחלופין בתביעות משפטיות, כתיבת סקירות ספרות ומחקרים עבור משרדי עורכי דין העוסקים ברשלנות רפואית, וכן בנושאים המתקשרים לרגולציה ולמדיקליזציה של קנביס רפואי, כתיבת והגשת תיקי בטיחות לתוספי תזונה ועוד. 

כתיבה רפואית מדעית משפטית
תקשורת שיווקית אחראית

אני יודעת מה צריך כדי לכתוב תוכן איכותי, ועבודה קשה ומחקר מעמיק מהווים רק חלק מהסוד. הרכיבים הנוספים הם תשוקה אמיתית לידע, אהבה למילים ולכתיבה וכמובן – כשרון טבעי לכך.  אינני כותבת על כל נושא, אלא רק על נושאים הנכללים בנישות המקצועיות הספציפיות מהן אני מגיעה – הן אילו שטומנות בחובן עניין מתמשך ותשוקה תמידית להרחיב עוד ועוד את הידע.  

האני מאמין שלי מייצג על פניו את האג'נדה המקצועית שלי, שצמחה מתוך הרקע הטיפולי והמשפטי. אני דוגלת באיזון בין כתיבה שיווקית שמונעת משיקולים מכירתיים, לבין שמירה על אמת בפרסום וקידום תקשורת שיווקית אחראית בין המותג לצרכן, והחזון שלי מבטא את השאיפה ליצור את המודל הנכון לכך. כדברי בריג'יט קנדריק (Bridget Kendrick, CMO, ICIS):

 "We think customers buy based on price, features and functions. In reality, it's emotions, cognitive biases, and engagement experiences. We need to use the latter first".

לימודים והכשרה מקצועית

BSc במדעי הרפואה והבריאות

דיפלומה בנטורופתיה

LLB במשפטים

חברת לשכת עורכי הדין

קורס ניהול תוכן וקהילות וקידום עסקים בסושיאל

רישום תרופות ותוספי תזונה

קורס GCP וניטור מחקרים קליניים | קורס רישום תרופות ותוספי תזונה

כתיבת תוכן קנביס רפואי

הפקולטה לרפואה: רגולציה ומדיקליזציה של קנביס רפואי

ניסיון מקצועי

כתיבת תוכן תוספי תזונה

מנהלת תוכן ותחום הרגולציה על פרסומים

עו"ד בתחום המסחרי- בינ"ל, השקעות זרות ומיזמים משותפים

עו"ד בתחום המסחרי- בינ"ל, השקעות זרות ומיזמים משותפים

עו"ד במחלקה המשפטית

רגולציה של תוספי תזונה

כתיבה לעולם הרפואה הפונקציונלית

כתבת בריאות

כתיבה לעולם הבריאות

כתיבה לעולם המדיקל

תוכן רפואי

כתיבה לעולם התזונה האונקולוגית

מעוניינים בתוכן רפואי, בריאותי או משפטי עם סאבטקסט ייחודי?

אני פה בשבילכם, דברו איתי:

נייד: 050-6935681 | מייל: ori@subtextmilim.co.il